Výročí

V letošním roce probíhají oslavy 40. výročí založení naší školy.

Naše základní škola v letošním roce slaví 40. výročí svého založení, proto učitelé připravili pro žáky soutěž 40 otázek a úkolů ke 40. výročí.

Úkolem třídních kolektivů je každý týden zjistit odpověď na novou otázku a vypracovat s ní spojený úkol.

Cílem soutěže je, aby se žáci dozvěděli zajímavosti nejen z historie naší školy, ale aby si také uvědomili aktuální skutečnosti o současném stavu školy.

Žáci se soutěžení zhostili úctyhodně a pro nás je radost každý týden hodnotit jejich originálně zpracované úkoly. Jsme velmi potěšeni, že se zápalem soutěží žáci napříč prvním i druhým stupněm základní školy, včetně žáků "školičky" - základní školy speciální. Díla žáků nabízíme k nahlédnutí zde v galerii, nebo jsou k vidění na výstavě ve školním přízemí.

V pátek 20. května vyvrcholily oslavy 40. výročí vzniku naší školy prezentací aktivit našich dětí a žáků.

Na 160 dětí a žáků si připravilo hodinu plnou hudby, tance a zpěvu.

Každé vystoupení bylo odměněno velkým potleskem.

Všem účinkujícím děkujeme! Vystoupení to byla opravdu krásná a všechna nás pobavila.

Prezentace

Po prezentaci aktivit bylo pro žáky připraveno překvapení, které uvedla naše paní ředitelka.

Na prknech našeho janovského pódia vystoupil zpěvák Jan Bendig.

Překvapení to bylo opravdu veliké, což bylo znát z projevů dětí v aule školy, které byly velmi emotivní. Honza nejen perfektně zazpíval, ale svým milým a vstřícným přístupem si nás všechny získal. Žáky motivoval k pravidelné docházce do školy a dobrým výsledkům.

Žáci, kterým se ve škole daří a chodí pravidelně do školy, se zúčastní koncertu Jana Bendiga v Praze dne 3. 9. 2022.

Na čtyřicáté výročí vzniku školy budeme jistě všichni vzpomínat s radostí a s pocitem dobře odvedené práce.

Video - Přivítání Jana Bendiga

Soutěž           Průbežné výsledky

Slavíme i na CHEMII
40cítku školy,
se sacharidem barevným
ve jménu naší školy

-> video <-

Ukázka prací žáků k výročí školy

Vyhodnocení výtvarné soutěže k 40.výročí založení školy - Škola budoucnocti,fantastická škola

Děkuji všem žákům, co se zapojili do výtvarné soutěže!
Všechny práce byly moc hezké, kreativní,nápadité, výsledky hodnocení velmi těsné.

Výsledky:

1. stupeň

1. místo - PT I a PT II

2. místo - 3.C

3. místo - 4.A

2. stupeň

1. místo - 9.A

2. místo - kolektiv dívek 6.AB

3. místo - Nguyen,  Vaňová,  Beňová, Mülldnerová, Gorolová - 8.A

Prostorové práce

1. místo - 6.C

2. místo - ZŠS S2